Projekt Zdrowie Limanowa
Umów się na wizytę

Metamorfoza Wiktorii!

                                                                         

15 kg mniej w ciągu 4 miesięcy – niezwykła przemiana Wiktorii!

Z przyjemnością przedstawiamy kolejną fantastyczną metamorfozę w gabinecie Projekt Zdrowie. Oto Wiktoria, która podczas kuracji schudła 15 kg, a jej poziom tkanki tłuszczowej spadł z 37,1% do 24%. Za tymi wspaniałymi rezultatami stoi codzienna praca młodej dziewczyny, która wykazała się dużym zaangażowaniem i dokładnością we wdrażaniu zaleceń. Zachęcamy do przeczytania poniższego wywiadu z naszą bohaterką! Dzięki niemu przekonacie się sami, że proces odchudzania i kształtowania prawidłowych nawyków żywieniowych wcale nie musi być trudny i pełen wyrzeczeń, a zmiana diety powinna być formą dbania o siebie, a nie karą.

Dlaczego postanowiłaś podjąć decyzję o odchudzaniu?

Głównym powodem mojego odchudzania była samoakceptacja. Źle się czułam sama ze sobą i wiedziałam, że coś muszę zmienić w sobie aby poczuć się lepiej. Dodatkowo wiedziałam, że mój dotychczasowy styl życia odbijał się na moim codziennym samopoczuciu, ale i zdrowiu. Ciężko mi było się przekonać do diety i do tego żeby w ogóle ją zacząć, ale teraz ani trochę nie żałuję.

Jakie błędy żywieniowe popełniałaś przed kuracją?

Zbyt częste odwiedzanie fast foodów to był mój największy problem. Przez sytuację z wirusem były to jedne z niewielu otwartych miejsc, gdzie można było się wyrwać, dlatego też zaczęłam je odwiedzać zbyt często. Niestety dużym błędem było również objadanie się na noc czego nie mogłam się oduczyć. Do tego dochodziło także zajadanie stresu słodyczami czy słonymi przekąskami.

Czy na początku miałaś jakieś obawy?

Oczywiście, że tak. Głównie bałam się tego że po całej diecie chcąc nie chcąc, wrócę do starej wagi przez efekt jojo. Myślałam też, że już na dobre będę musiała zrezygnować z jakichkolwiek słodkich, słonych przekąsek czy swoich ulubionych dań bez czego nie wyobrażałam sobie życia. Bałam się również tego, że nie dotrwam do końca. Odpuszczę w połowie i poddam się, ponieważ nie poradzę sobie z pokusami w domu, jednak na szczęście z wszystkim się myliłam.

Jak wspominasz pierwsze tygodnie trwania diety?

Pierwsze tygodnie były ciężkie. Nie miałam pomysłów na dania, niektóre mi w ogóle nie smakowały przez co większość dnia byłam niestety głodna, co również odbijało się na całym samopoczuciu. Byłam zmęczona i zła na wszystko dookoła, jednak tak było tylko przez pierwsze dwa tygodnie. Później kiedy weszłam w rytm, znalazłam swoje smaki i potrawy którymi się najadałam było już z górki. Wiedziałam, że jeśli zniechęcę się na początku, to dalsza kuracja nie będzie miała sensu.

Co Cię najbardziej motywowało?

Zdecydowanie efekty. Kiedy po pierwszych tygodniach inni już zauważali zmiany w moim wyglądzie wiedziałam, że moje starania nie idą na marne i dieta działa tak jak powinna. To nie była jedyna motywacja, byli nią również bliscy którzy od początku mi kibicowali i wspierali do samego końca.

Czy jesteś zadowolona z efektów kuracji?

Jak najbardziej. Myślałam że kilogramy, które będę musiała zrzucić to będzie za mało żeby wyglądać tak jak bym chciała jednak i tutaj się myliłam. Zmiana jest ogromna, a widać to dopiero ze zdjęć czy starych ciuchów, które są na mnie teraz o wiele za duże. Cierpliwość w tym przypadku jest bardzo trudna przez chęć zobaczenia pierwszych efektów w jak najkrótszym czasie, ale zdecydowanie popłaca.

Czy poleciłabyś innym osobom Centrum Dietetyczne Projekt Zdrowie?

Oczywiście że tak! Zawsze panowała tu miła atmosfera przez co lepiej się czułam podczas wizyt. Nie odczuwałam stresu, a każde wyniki bez względu na to czy były lepsze czy gorsze były dużym sukcesem w oczach pani dietetyk, co dodatkowo motywowało do działania. Tak więc z czystym sumieniem mogę dalej polecać to Centrum Dietetyczne.

Komu
pomagamy

Nasi partnerzy